דגשים חשובים לפני הרכבת בריכת שחייה עילית

 

לפני רכישת הבריכה מומלץ לבדוק את השטח שבו אתם מעוניינים להקים אותה, הדבר החשוב ביותר שיש לבדוק שהשטח מתאים למידות הבריכה אותה ברצונכם לרכוש - שהמשטח ישר ומפולס, נקי מאבנים ומפסולת אחרת, השיפוע המרבי המותר לא יעלה על אחוז אחד מאורך ורוחב הבריכה.

 

מדריך להרכבת בריכה

הקמה על דשא, משטחים מהודקים, מצע או אדמה מצריכה הנחת יריעת ניילון שחורה מתחת לבריכה בכדי למנוע צמיחת דשא ועשבים שוטים על הניילון. מומלץ להניח משטחי ספוג על מנת ליצור משטח רך ונעים לדריכה, מעל הספוגים להניח יריעה תחתית ועליה להניח את הבריכה.

 

 

מדריך להרכבת בריכה

בהתקנה של בריכות עם תמיכות צד יש להניח מתחת לרגלים מרצפות מרובעות בגודל של 30 ס"מ ובעובי של 2.5 ס"מ לפחות, כדי למנוע מצב של שקיעת הרגלים בקרקע (עצה זו יפה גם לבריכות עם רגלי מתכת).

 

 

מדריך להרכבת בריכה

בהתקנה על משטחי בטון, אספלט או אבנים משתלבות מומלץ לרפד בשכבת חול ים נקי בעובי של 5 ס"מ, לבנות מסביב מסגרת עץ כדי שהחול לא "יברח" לצדדים ועליה להניח את יריעת הניילון השחורה ומעליה יריעת הגנה תחתית. במרפסות ובמשטחי קרמיקה או ריצוף מומלץ להניח משטחי ספוג ומעליהם יריעה תחתית ועליה למקם את הבריכה.

המיקום המומלץ ביותר להנחת הבריכה הוא בשטח שיש בו במשך היום חצי צל כדי ליהנות ממים חמימים, קרינה בינונית ושימוש מועט בחומרי הכלרה וחיטוי. במקומות שיש בהם שמש קבועה מומלץ להניח יריעת הצללה דו שכבתית מעל הבריכה.

הבריכות קלות ביותר להרכבה וקיפול ולרוב מסופקות עם הוראות הרכבה, שימוש ואחסנה.

במידה ואתם מתקשים בהרכבה תוכלו להזמין תמורת תשלום צוות שיתקין עבורכם את הבריכה בשטח.

 

 

 

בניית DECK מעץ מסביב לבריכה

 

עם קצת מחשבה וידיים טובות, ניתן להתקין מסביב לבריכות סיפונים מעץ המקנים לבריכה מראה יוקרתי ומוסיפים לגינה ולבית מראה אחר. כבר בשלב רכישת הבריכה יש לקחת בחשבון את המשטח המתוכנן, העץ הרצוי לבניה הוא עץ מחוטא שעבר אימפרגנציה כדי למנוע ריקבון. במשטחים להנחת הבריכה רצוי לבנות את המסגרת התחתונה מקרשים בעובי 5 ס"מ וברוחב 10 ס"מ, ועליהם להניח לוחות בעובי 2.5 ס"מ לפחות וברוחב 18 – 22 ס"מ. את קירות הצד מומלץ לבנות מקרשים בעובי 5 ס"מ וברוחב 10 ס"מ או ממרובעים בעובי 10 ס"מ. הציפוי יעשה מלוחות עם חריץ משתלב כאלה המשמשים לבניית גלריות ותקרות עץ, הברגים המשמשים לחיבור חייבים להיות בורגי עץ מגלוונים.

לאחר ההתקנה יש לצפות את העץ בלכה מסוג יאכט ורניש או לזור בגוון הרצוי כדי לשמור על העץ מרטיבות ומפגעי מזג האוויר.

ניתן לנצל את החלל שנוצר בין גובה הקרקע לדופן הבריכה ליצירת שטח אחסון לאחסנת ציוד גינה ואחר... בהצלחה!

 

מדריך להרכבת בריכה

מדריך להרכבת בריכה

מדריך להרכבת בריכה

מדריך להרכבת בריכה

מדריך להרכבת בריכה

מדריך להרכבת בריכה

מדריך להרכבת בריכה

מדריך להרכבת בריכה

 

ההמלצות הינם לנוחיותכם בלבד, אין החברה אחראית לבניה או להתקנה או אחר.

 

השווה מוצרים

אין לך מוצרים להשוואה.

סל הקניות שלי

 
לכתבה שפורסמה ב-YNET על בריכות השחייה של שיא ספיד:

בריכה לחצר, בריכה לגינה