ביום חמישי ה-29.02.24 החנות פתוחה בין השעות 10:00-15:00.

הבריכה והאבטיח...

קניית בריכה מחנות שאיננה מקצועית בתחום הבריכות משולה לקנית אבטיח באחת מסככות האבטיחים הנפרשות בתחילת הקיץ לצידי הדרכים ונעלמות עם סיום הקיץ.

קנית האבטיח נובעת מדחף אימפולסיבי רגעי בשעה שאתם עוברים במרכול השכונתי או בסככת האבטיחים כשהמחשבה היא על אבטיח צונן ומתוק שינעים ויקרר לכם את הימים הלוהטים של הקיץ.

בריכה הנרכשת בקופסא מהודרת כשתמונות של משפחה מאושרת טובלת בתוך המים המביטות אליכם מתוך האריזה יוצרת דחף ריגעי לרכישה מידית של המוצר, אך שלא כמו רכישת האבטיח שתוכו לפעמים יוצא לא כל כך מבטיח (...) ולעומת החיצוניות המרשימה בעת הקניה וההבטחות המוכר שהכל על הסכין, העסק בקניית בריכה יכול לצאת יקר ובמירב המקרים מתסכל.

הבעיות לאחר רכישת הבריכה מתחילות לעלות ברגע שמגיעים למלאכת ההרכבה והשימוש, כי הרי אף אחד לא אמר לכם שיש צורך במצע חלק, מרופד ומפולס.

יש לי דשא, ומה פיתאום אני לא יכול להניח את הבריכה על הדשא \ האדמה \ הדשא הסינטטי \ האבנים המשתלבות או הגרנוליט הניפלא שיש לי בחצר ?! ולמה אני לא יכול להניח את הבריכה במרפסת או על הגג ?! ולמה פיתאום הבריכה קורסת, נוזלת, מעופשת ונהיית ירוקה ?! ואף אחד לא אמר לי לשים כלור ובכזאת כמות בבריכה ! ומאיפה לעזאזל מופיעות לי כל ההוצאות האלה ? אני הרי רציתי רק לעשות כיף לילדים !!

בניגוד לאבטיח שהוא הוצאה קטנה והלקוח מבין בעת הקניה שההשקעה לפעמים יכולה לצאת לא כל כך מבטיחה, בעת קנית הבריכה מחנות לא מקצועית התוצאה יכולה להיות לא כל כך מרנינה (בלשון המעטה...) ולפעמים מאוד יקרה. הקניה הרגעית והזולה יכולה להתברר כקניה לא מוצלחת, יקרה ומתסכלת, כי ברגע שיצאתה מהקופה והרכבת את הבריכה - הלכה ההשקעה המבטיחה ומתחילה המלאכה .

מירב הבעיה נעוצה בכך שהמוכרן לא כל כך מבין ואין לו את הזמן כדי להסביר  מה צריך, איך בונים, היכן להניח את הבריכה ועל מה, כמה עולות התוספות, מה בודקים ואם בכלל, כיצד מטפלים בבעיות, איך שומרים שהמים יהיו נקיים, מה עושה הכלור וכמה שמים, מה קורה כשנהיית ירוקת ומה זה ביכלל ירוקת, ולמה לא אמרו לי שאפשר להשתמש במלח... ועוד כהנה וכהנה.

ברוב המקרים, התוספות שנלוות לקנית הבריכה עולות הרבה יותר מהבריכה עצמה.

יעוץ מקצועי התחלתי מעניק ללקוח את הכלים לקבלת החלטה מושכלת, האם לקנות את הבריכה בשעה שמונחות לפניו כל ההוצאות הצפויות והבילתי צפויות, ומוכר מנוסה מסביר ומפרש את הדברים ועוזר בבעיות שנוצרות בשימוש השוטף בבריכה, דבר שאינו קיים בחנות המזדמנת.

הבעיה השניה בעניין נוצרת עם סיום הקיץ, כאשר בסטות האבטחים נסגרות בזו אחר זו.

גם הבריכות נעלמות מהמדפים, החנויות העונתיות נסגרות ונותרת רק בעיה אחת - שהבריכה עדין נמצאת אצל הלקוח ובכמה מקרים גם ממשיכה להיות פעילה ואין למי להפנות את השאלה או הבעיה.

מהדברים שהעלינו כאן בקצרה אפשר להבין שלפעמים ישנה קצת הקבלה בין הבריכה לאבטיח ועדיף ורצוי לרכוש את הבריכה במקום מקצועי שנותן מענה בעת הרכישה ומציע את העצה הנבונה בכל עונות השנה, וגם בזמן בעיה !!!

 

כותב המאמר הוא מוכר אבטיחים ובריכות מקצועי ויש להתייחס לדברים ברצינות המתאימה.

תופעת הכמוכלור או ה- COMOCHLORIN בלעז ומצופי הכלור

אחת התופעות הנפוצות הינה מכירת טבליות כלור  זולות בריכוז נמוך מאוד ( כמוכלור) וללא חומרים המקשרים בין הכלור למים או תוספים המצויים בטבליות המורדים את רמת החומציות ה- PH  במים במירב המקרים כשהלקוח קונה בריכה מציעים לו מצוף כלור קטן ( כלורינטור ) ובמחיר מוזל ביותר שברוב המיקרים מתהפך במים  בשעה שהוא מלא בטבלית אחת או בכמה טבליות כלור הטבליות נופלות על ריצפת הבריכה חורכות את הריצפה וגורמות לחור בגודל הטבלית בקרקעית. הכלור הזול שאמור לפתור את בעית החידקים והאצות בבריכה משאיר במים עכירות לבנה אינו יעיל ובמירב המקרים לאחר כמה ימים כשהבריכה מלאה במים והכמו כלור אינו נקשר למים ומאחר ואין בו את הריכוז הנכון כדי לבצע את הכלרת המים הבריכה נהפכת למעופשת מלאת ירוקת ואצות ומסוכנת לרחצה.הלקוח במירב המיקרים עומד מול הבריכה "המוריקה" לאחר שמילא אחר כל ההוראות כנידרש ואינו מבין מה קורה ???

כלור קונים אך ורק מחנות מקצועית !!! כשעל האריזה מופיעים האזהרות הנידרשות הוראות השימוש, סוג הכלור, ריכוז והרכב החומרים בטבלית..

טוב לדעת ... שלבריכה בקיבולת של מעל 6 קוב מים יש צורך בחומרי הכלרה נוספים במים וטבליות כלור אינם מספקות את ההכלרה הדרושה !!!

טוב לדעת ... שמערכות הכלרה טובות על בסיס מלח המיצרות כלור טהור בבריכה עושות את החיים בתיפעול הבריכה ליותר קלים יותר בריאים ויותר נוחים !!!

ירוקת בבריכה... לא נעים !!!

 זכרו !!! זה בדרך כלל קצת יותר יקר אבל עושה את העבודה.  

לא נמצאו מוצרים תואמים את הבחירה.
 

השווה מוצרים

אין לך מוצרים להשוואה.

סל הקניות שלי

 
לכתבה שפורסמה ב-YNET על בריכות השחייה של שיא ספיד:

בריכה לחצר, בריכה לגינה