ההליכים הנידרשים לבנית בריכת בטון או בריכה מתועשת.

כבר מלקרוא את התהליכים מתחיל לכאוב לכם הראש שלא לדבר על ההוצאות
אפשר להשוואת את עלות בניית בריכת שחיה פרטית מתועשת מפיבר ומבטון לקניית מכונית. תג המחיר יכול להיות בין כמה עשרות אלפי שקלים עד לכמה מאות אלפי שקלים תלוי בגודל ובמבנה הבריכה, הגימור וסוגי המערכות אשר הותקנו בה. עלות תחזוקת שוטפת של בריכת שחייה נעה בין 1,000-500 ₪ לחודש. סיבה טובה לבניית בריכת שחיה היא הערך המוסף שמתאסף לשווי הנכס.

סוגי בריכות השחייה פרטיות

  • בריכה עלית – מבנה קל ופריק שיושב על פני הקרקע או בתוכה ללא צורך באישורים או בעלויות נוספות.עלויות הקמה שימוש תחזוקה והוצאות נמוכות.

 

  • בריכת פיבר – מבנה פיברגלס עם ציפוי אפוקסי והבריכה מתקנה בתוך הקרקע או מעליה יש צורך בכל אישורי הבניה והתקנות ההיטלים והמיגבלות כמו בריכת בטון.מעלויות הקמה שימוש תחזוקה והוצאות גבוהות.מחויב בתשלום ארנונה.

 

  • בריכה מתועשת – הבריכה בנויה בתוך הקרקע, הקירות מפנלים מתועשים, ואיטום המבנה על ידי יריעות פי.וי.סי. יש צורך בכל אישורי הבניה והתקנות ההיטלים והמיגבלות כמו בריכת בטון.עלויות הקמה שימוש תחזוקה והוצאות גבוהות.מחויב בתשלום ארנונה.

 

  • בריכת בטון – גוף הבריכה יצוק מבטון מזוין עם חיפוי אריחי קרמיקה, פסיפס או טיח צבעוני מיוחד (מרבליט). בבריכות בטון יש שתי אפשרויות לסחרור מי הבריכה. א. באמצעות סקימרים או ב. דרך תעלות גלישה.עלויות הקמה שימוש תחזוקה והוצאות גבוהות.מחויב בתשלום ארנונה.


כתבה זו מתרכזת בבריכות בטון.

ונתחיל באישורים
בריכת בטון מתועשת ומפיבר חייבות בהיתר בנייה כמו כל בריכת שחיה אשר בנויה בתוך הקרקע. הדרישות והתנאים מתייחסים בעיקר לעומק מקסימאלי (עד 1.80 מ'), סינון וחיטוי המים, גידור סביב הבריכה, מרחק הבריכה מגבולות המגרש וייעוד הבריכה. לפעמים הרשויות מאפשרות הקלות למרחק הבריכה מגבולות המגרש עם קבלת הסכמת השכנים.
כל בריכת שחיה, מלבד בריכה אשר עומדת לרשות יחידת דיור אחד, וייעודה כרוכה ברישיון עסק, חייבת בהתאמה לתקנות ולמפרט הטכני של בריכה ציבורית.

בעלי מקצוע
בריכת שחייה שבנויה מבטון דורשת תיאום בתכנון מההתחלה ,בנית בריכת שחייה שעשוייה מבטון מורכבת יותר מאשר בנייה רגילה. לכן, מאוד חשוב לעבוד עם בעלי מקצוע מנוסים וידועים.
להלן רשימה של בעלי מקצוע:
-מודד – למדידת המגרש לקראת הכנת תכניות והבקשה להיתר בניה.
-יועץ קרקע וביסוס מבנים – לקביעת סוגי היסודות בהתאם לתנאי הקרקע.
-אדריכל – לעיצוב הבריכה והכנת הבקשה להיתר בניה (גרמושקה)
-מהנדס מבנים (קונסטרוקטור) – לתכנון עובי הקירות והרצפה, סוג הבטון וזיון הברזל.
-קבלן מערכות סינון, חיטוי, תאורה תת-מימית וחימום.
-קבלני שלד ואיטום.
-טייח עם ניסיון בשיטת המייאקים (טיח עם סרגלים)
-רצף עם ניסיון עם שיטות החדישות לחיפוי בריכות שחיה
-חשמלאי – להתקנת לוח הפיקוד וחיבור עליו משאבות, תאורה וכו'.
-מתקין כיסוי חשמלי (במידת הצורך)
-מתקין מערכת חימום (במידת הצורך)שלבי הקמת בריכת השחייה.

שלב 1: לכנס מפגש עם גורמי התכנון לדיון על דרכים להשגת את הפתרון האידיאלי ביותר עם לקיחת בחשבון עיצוב אדריכלית, דרישות בטיחות, מערכות שונות ומתקדמות (חיטוי במלח לדוגמה), מגבלות תכנון כגון גודל השטח ומיקום הבריכה במגרש והכנת הבקשה להיתר בנייה. בתום שלב זה ישנן כבר תכניות ואפשר להזמין הצעות מחיר.
שלב 2: השלב הזה הינו הקמת הבריכה המתחילה עם עבודות חפירה, יסודות, איטום תת-רצפתי, טפסנות וזיון הברזל. לקראת היציקה, קבלן המערכות יאבזר את גוף הבריכה עם צנרת פי.וי.סי והאביזרים הנדרשים בשלב זה (סקימרים, מפזרים, בתי מנורות וכו'). לאחר ביקור ואישור המהנדס, אפשר כבר לצקת את התבנית תוך הקפדה כל מילוי מלא של התבניות וריטוט הבטון למניעת היווצרות כיסי אוויר. במידה והתכנון לא מאפשר יציקת הרצפה והקירות באותה עת (עדיף), יש לחבר בין שתי היציקות עם קוצי ברזל ואטם כימי רצוף ושלם לפי פרט המהנדס.
שלב 3: פרוק טפסנות, תיקונים ליציקה כגון סגירת כיסי אוויר עם טיט צמנטי אוטם, חיתוך מוטות ברזל (אין להשתמש בחוט שזור לקשירה בין דפנות התבניות), הסרה ושיעוף בליטות בטון. יש חשיבות להרטיב היטב את הבטון במשך כמה ימים למניעת היווצרות סדקים במהלך התקשותו. (מומלץ להניח יריעות ניילון על הבטון הטרי לאחר הרטבתו).
שלב 4: אין לדלג על שלב זה. לבדוק אטימות גוף הבריכה לפני ביצוע איטום חיצוני ופנימי על ידי מילוי הבריכה במים. במקרה שאיבוד מים מעבר לאידוי טבעי יש לאתר את הדליפות ולאחר תיקונם, יש למלא את הבריכה שנית עד לקבלת מבנה אטום לחלוטין. הקפדה באיטום תמנע המון עוגמת נפש בעתיד!
לפני כיסוי חוזר עם חול ואדמת מילוי סביב המבנה, יש לבצע איטום חיצוני על קירות הבריכה עם יריעות ביטומניות או זפת וקלקר.
שלב 5: הכנת הבריכה לחיפוי עם טיח "מייאקים" (טיח סרגלים) בקירות והרצפה כדי לקבל משטחים חלקים ישרים. מומלץ להשתמש בטיח מוכן ומיועד לבריכות שחיה ואין לערבב בין הסוגים. על פני הטיח יושם שתי שכבות איטום-צמנטים גמיש בהברשה/התזה. לאחר גמר עבודות איטום ופתוח סביבתי, יש לנקות היטב את משטחי הבריכה לקראת עבודות החיפוי.
שלב 6: לאחר סיום עבודות החיפוי יש למלא את הבריכה במים לא יותר משלושה ימים. בינתיים, קבלן המערכות משלים התקנת האביזרים בגוף הבריכה לרבות פנסי תאורה, והוא מתקין את הציוד בחדר המכונות. לאחר התקנת את לוח הפיקוד החשמל על ידי החשמלאי, הבריכה מוכנה להפעלה.
שלב 7 (אופציונאלי): היום רבים רוצים לסגור את הבריכה עם כיסוי בטיחותי חשמלי. חובה לשלב את המתקין הכיסוי בעת בניית גוף הבריכה וגם לאחר סיום החיפוי מילוי הבריכה במים.

דברים שעליכם לדעת בעת בנית בריכת בטון מתועשת או פיברגלאס.

-ביצוע העבודות לא בסטנדרד גבוה יגרום לך הוצאות מיותרות. אין להתפשר על איכות וטיב העבודה.
בריכת שחיה הינה מרכיב עיצובי חשוב בתכנון הכולל של ביתך ופתוח המגרש.
-ישנן בבריכה שתי מערכות המונעות את הצורך להחליף את מי הבריכה.
-מערכת הסינון אשר לוכדת לכלוך צף ומרחף ושומרת על צלילות המים.
-מערכת טיהור / חיטוי אשר משמידה חיידקים פתוגנים, וירוסים, טפילים ואורגניזמים מסוכנים אחרים.
-יש חשיבות עליונה לתחזק את מערכות הבריכה ולאזן את המים בהתאם להנחיות מתקין המערכות.
-בטיחות – דאג להתקין כל מתקן כנדרש לרבות גדר (בגובה של 1.2 מ') עם שער נעול, שטחים לא מחליקים סביב שפת הבריכה וכיסוי בטיחותי.

אנחנו גם בונים את הבריכות האלה אבל חשוב שתדעו מראש את התהליכים שעליכם לעבור !!

גמרתם לבנות זה לא ניגמר בזה מעכשיו אתם מתחילים לשלם את הוצאות התחזוקה השוטפות. וכמובן לא לשכוח את הארנונה. 

בבריכת השחייה מהדגמים שלנו מרבית הדברים אינם קימים כלל וכמובן ההוצאות הנילוות הרבה הרבה יותר קטנות, התיקון במיקרה תקלה או נזק הרבה יותר פשוט וזול, וחוץ מזה שאתם יכולים לפרק את הבריכה למכור ולעבור בקלות לדבר הבא.  

השווה מוצרים

אין לך מוצרים להשוואה.

סל הקניות שלי

 
לכתבה שפורסמה ב-YNET על בריכות השחייה של שיא ספיד:

בריכה לחצר, בריכה לגינה