מצברי ג'ל

 

 

ההבדלים בין מצברי חומצה עופרת למצברי ג'ל

חברת שיא ספיד בע"מ נמנית בין החברות הוותיקות בישראל ליבוא והפצת מצברי ג'ל ומטענים איכותיים המתאימים לסירות קיאקים אופנועי ים לשימוש בכלי שיט תחנות ממסר ושימוש ימי.

המצברים הם "מיכל הדלק" של המנועים החשמליים. המצברים מגדירים את טווח השיט וזמן  השיט במים של כלי השיט שלכם,  לכן חשוב להכיר את המצבר אותו אתם רוכשים לפני הרכישה ולהתאים אותו למנוע ולצרכים. כדי שתדעו כמה דברים חשובים על ההבדלים בין המצברים השונים וכדי שתוכלו ליהנות יותר לקבל תמורה נאותה להשקעתכם ולהפיק את המיטב מכלי השיט שלכם אנחנו מבאים פה סקירה קצרה על ההבדלים וטיפ חשוב לסיום כדי להקל עליכם את ההתלבטות הקשה ...

מצברי  עופרת חומצה

לפני שקונים מצבר צריך לברר לכמה שעות שיט הוא מתאים ולאיזה מנוע.  למצברי חומצה  הנמצאים במירב המכוניות מספר חסרונות מספר מחזורי טעינה קטן בן 250-500 מחזורים למצבר ניצולת קטנה מהיכולת הרשומה 60-70 אחוז מתכולת האמפר שעה של המצבר באמת ניתנים לניצול ממשי והצורך להטעין את המצבר בזמן או מיד לאחר השימוש מהווים מגבלה גדולה. החיסרון הגדול ביותר, יחס משקל לתכולת אנרגיה נמוכה מאוד  דבר המצריך כמות גדולה של מצברים ומעלה את משקל הצורך בסחיבה של כמה מצברים בעלי משקל גדול  התופסים נפח גדול בכלי השיט, החיסרון הגדול ביותר הוא הצורך לשמור שהמצבר יישאר על התחתית במצב מאוזן כדי שהחומצה שבתוכו לא תישפך החוצה ותגרום נזק לכם או לכלי השיט, חשוב לדעת שכאשר צורכים כמות אנרגיה גדולה בזמן קצר ממצברים אלו הנמצאים בכלי השיט ללא טעינה וללא קירור מתאים ונתונים לתנודות של הים התאים הפנימיים במצבר מתעוותים וגורמים לירידה משמעותית בתפוקת המצבר ומקצרים באופן משמעותי את אורך חייו. החסרונות הרבים של מצברים אלו ומידת יעילותם הנמוכה יצרו את הצורך לשימוש במצברים מתקדמים חזקים יעילים ובעלי אורך חיים גדול מצברי הג'ל.

לקוח נכבד חשוב לדעת ... פריקת מצבר עופרת חומצה בשימוש לא מבוקר וללא טעינה קבועה של האלטרנאטור  למתח של פחות מ - 10.5  וולט עלולה לגרום לו לנזק חמור ובלתי הפיך!!

קצת על מצברי ג'ל / ג'אלי / GEL

מצבר ג'ל מכיל במקום אלקטרוליט נוזלי חומצה גופריתנית עם מים מזוקקים אלקטרוליט בצורת ג'ל, בכל תא קיימים לוחות מסובבים במעגל ובצפיפות רבה יותר מלוחות במצבר רגיל. בצורה הזאת משיגים כוח התנעה גדול יותר, בנפח פיזי קטן מצבר קטן יותר אריכות חיים גדולה יותר ופריקה עצמית נמוכה וארוכה ,מחיר מצבר כזה יקר ממחיר מצבר עופרת חומצה רגיל, בשל מחירו היקר משתמשים בו יותר לשימושים שונים מרכב רגיל השימוש הנפוץ בדרך כלל הוא בצרכנים הצורכים חשמל לפרק זמן ארוך ללא אלטרנאטור ומנוע גיבוי שיטען אותם בזמן צריכה השימוש נפוץ בעיקר הוא בקולנועיות חשמליים לנכים, למנועים חשמליים ימים ויבשתיים, סירות ימיות, גבוי במחשבים ותחנות ממסר, כמצבר עזר להתנעת חרום לרכב וכו'. אחת המעלות של מצבר מסוג GEL היא הפריקה המאוד נמוכה של 0.1% ליום-תכונה שמאפשרת אחסון המצבר לפרקי זמן ארוכים (חודשים) ללא חשש לפריקה קיצונית לנוסעים לחו"ל \עבודה / שימוש מועט במצבר והפסקת השימוש בו לפרקי זמן ארוכים. בנוסף המצבר יכול לעבוד בכל מצב מבלי חשש שהג'ל בתוכו יישפך החוצה בזמן השימוש תכונה חיונית בעת שימוש בסירות ובמקומות רגישים.  

לקוח נכבד קבל טיפ חשוב מהמומחים של שיא ספיד !!!  

בזמן חיבור המצבר למנוע חשמלי חשוב לדעת כי זמני הפריקה של המצברים השונים הינם פועל  יוצא ביחס לזרם הפריקה וביחס לירידת המתח במצבר. לדוגמא אנו רואים כי כאשר אנו  צורכים 12A שעה ממצבר בעל קיבולת נתונה מצבר זה יכול לעבוד 15 דקות בלבד. וכאשר אנו צורכים  0.6A מאותו המצבר הוא יכול לעבוד 15 שעות. היחס בין הזרמים הגדל פי  20 והיחס בין הזמנים הוא גדל פי  60 כלומר קצב הפריקה של המצבר בזרם של  12A גדול פי 3 מקצב הפריקה בזרם של  0.6A .

המסקנה :ככל שנצרוך זרם בצורה מתונה יותר(ניתן פחות גז ) נצרוך פחות
אנרגיה המצברים יחזיקו מעמד יותר וניתן יהיה לשוט יותר זמן עם אותו מצבר.

שיא ספיד מקצוענות עד הפרט האחרון !!!

פריטים 1 עד 12 מתוך 19 פרטים דף:
  1. 1
  2. 2
  3. הבא
הצג לעמוד
הצג כ: טבלה  רשימה  מיון לפי קבע סדר יורד
פריטים 1 עד 12 מתוך 19 פרטים דף:
  1. 1
  2. 2
  3. הבא
הצג לעמוד
הצג כ: טבלה  רשימה  מיון לפי קבע סדר יורד
 

השווה מוצרים

אין לך מוצרים להשוואה.

סל הקניות שלי